webdesign
A+ A A-

Pozor na chyby při tvorbě responzivního designu

Responzivní design je bezpochyby krokem kupředu. Umožní Vašim návštěvníkům sledovat pohodlně obsah webů ze všech zařízení. Abyste však jeho přínos skutečně využili, je třeba vyhnout se chybám při tvorbě responzivního designu. Které jsou ty nejčastější?

Hlavní chyby při tvorbě responzivního designu

  • Pomalá rychlost načítání: Responzivní design zpomaluje načítání kvůli přenosu většího množství dat. Do jaké míry se tak děje záleží na šikovnosti webdesignera. Mějte na paměti, že lidé na internetu jsou netrpěliví a nebudou čekat, až se jim konečně Vaše stránka načte.
  • Nepřizpůsobuje se všem zařízením: Uživatelé internetu mají nejen desktop a chytrý telefon, ale mnohá další zařízení, přes která si prohlížejí internetový obsah. Přizpůsobte web všem těmto přístrojům.
  • Není dostatečně testovaný: Je responzivní design hotový? Ještě není ten správný čas pro jeho vypuštění do světa. Musí mu předcházet pečlivé testování. Zkontrolujte, zda všechny prvky fungují tak, jak mají, prohlédněte si design v různých zařízeních, zkontrolujte rychlost načítání atd.

A při tvorbě responzivního designu se mohou objevit i další chyby, které omezí přístupnost webu a tím ohrozí jeho návštěvnost.

Vyhněte se jim oslovením profesionálního webdesignera.