webdesign
A+ A A-

Blog - inspirativní weby ze světa

 

Připravili jsme pro Vás blog, kde najdete inspiraci z moderních nadčasových webů ze světa. Současný internet již neklade téměř žádné hranice v kreativitě tvorby webu, je třeba v tomto ohledu sledovat konkurenci a inspirovat se. Každý týden pro vás připravíme další 2 weby, které nás nějakým způsobem zaujaly.

mui

 

cheetos

Velice originální web, které je zpracovaný v horizontálním provedení. Fotografie a videa se načítají postupně při prohlížení. Celé je to efektní a pěkně zpracované. Tento web si rozhodně zapamatujete.

mintdesigncompany

Kreativní agentura, která si doopravdy připravila pěkný umělecký web. Celé je to kompletně naskicované a také zanimované. Web akorát bohužel utrpěl na rychlosti.

dalbello

Parádní lyžařské stránky, jsou svěží a dynamické. Web je pomyslně rozdělěn na levý statický blok s logem a pravou obsahovou část.  Menu se dále rozbaluje pomocí pěkné animace, kde se mění i fotografie v pozadí. Netradiční ale velice pěkné provedení.

give.zeropointseven

Mise, která se snaží skoncovat s extrémní chudobou a podpořit hospodářský růst. Stránky mají úderný a kompaktní design. Pěkná vyvážená typografie a úvodní animace s kruhovým videem určitě nemá chybu.

thelastmileselco

Program Last Mile pomáhá překlenout propast mezi uvězněním a svobodou. Roztomilý nápad s autíčkem, které následuje vaše rolování po stránce spolu s rozmanitou krajinou.  

stupid studio

Dánská branding agentura nabízí celkem standardní flat design, ale za zmíňku stojí šikmo řezaný dotykový slider, který ovšem více vynikne na tabletu, než na stolním PC.

fish4tomorrow

Inspirativní stránky pro kampaň, která se snaží zvýšit poptávku po ekologicky udržitelných mořských plodech na Maltě. Rolováním po stránce se dostáváte do větších hlubin oceánu.

florianjfaerber

Velice jednoduché, vzdušné osobní stránky jednoho německého designera.
Šikmý řez dodává jednotlivým blokům šmrc.